cert
ANORGANICKÁ POJIVA

ANORGANICKÁPOJIVA

    
„Jsme výhradní partner“

Vodní sklo sodné

Vodní sklo sodné

Jedná se o vodní roztok křemičitanu sodného, který se vyrábí z vysoce kvalitního křemenného písku Grudzeń Las za pomoci alkalických tavidel.
Vodní sklo charakterizuje modul, což je molární poměr SiO/ Na2O a pohybuje se v rozmezí 1,6 – 3,5.

Využívá se jako pojivo při výrobě pískových forem ve slévárnách, jako lepidlo v papírenském průmyslu nebo při čištění odpadních vod k odstraňování těžkých kovů. Další možnosti využití jsou ve stavebnictví, kdy se vodní sklo používá jako příměs do betonu. Tím se zkrátí jeho doba tuhnutí a nepropouští vodu.

pdf
Vodní sklo draselné

Vodní sklo draselné

Jedná se o vodní roztok křemičitanu draselného, který se vyrábí z vysoce kvalitního křemenného písku Grudzeń Las za pomoci alkalických tavidel.
Vodní sklo charakterizuje modul, což je molární poměr SiO2 / K2O a pohybuje se v rozmezí 2,6 – 3,2.

Využívá se k impregnaci dřeva, kamene a zdiva nebo k výrobě nátěrových hmot a tmelů ve stavebnictví. Křemičitany draselné mají také pozitivní vliv na fyziologii rostlin. Posilují buněčné stěny a vytváří ochrannou bariéru proti napadení choroboplodnými zárodky.

pdf
Slévárenská pojiva

Slévárenská pojiva

  • BESIL

Jedná se o viskózní kapalinu žluto-hnědé barvy, která se používá jako pojivo slévárenských forem s obsahem SiO2 + Na2O min. 30,0 % a s molárním poměrem 2,1 ± 0,1

  • S-10 

Jedná se o viskózní kapalinu žluto-hnědé barvy, která se používá jako pojivo slévárenských forem s obsahem SiO2 + Na2O min. 35,0 % a s molárním poměrem 2,5 ± 0,1

pdf
Přísady

Přísady

  • SIZOL 030

Jedná se o modromléčnou tekutinu, která je bez zápachu.

Používá se jako přísada pro keramické a žáruvzdorné materiály.

„Bílé písky z Grudzeń Las pro vodní skla Z.CH. Rudniki“