cert
KŘEMENNÉ PÍSKY

KŘEMENNÉPÍSKY„Jsme výhradní partner“          

Slévárenské písky

Slévárenské písky

Slévárenské křemenné písky Grudzeń Las jsou díky své vysoké čistotě (obsah SiO2 nad 99,2 %) a vysoké teplotní odolnosti předurčeny pro odlévání odlitků z oceli. Jsou velmi vhodné pro zajištění kvalitních povrchů odlitků jak z šedé, tak i tvárné litiny, včetně neželezných kovů. Oválný tvar zrna bez eroze umožňuje snížení nákladů na drahá organická pojiva (technologie Cold-Box, Rezol CO2, furan, atd.).

pdf
Sklářské písky

Sklářské písky

U sklářských křemenných písků je vyžadována nejvyšší čistota, tedy obsah SiO2 min. 99,2 % a nízký obsah Fe2O3, Al2O3, TiO2. Tyto naše písky jsou dodávány světovým producentům okenního skla, k výrobě solárního skla a bezbarvého, obalového i technického skla. Z našich písků je také realizována výroba sklářského kmene pro následnou výrobu vodního skla. Neméně důležité uplatnění je ve stavebnictví k výrobě skelné vaty.

pdf
Křemenné štěrky

Křemenné štěrky

Vysoká čistota křemenných štěrků Grudzeń Las předurčuje jejich použití při úpravě vody jak pitné, průmyslové, tak i k úpravě odpadních vod. Díky vysoké tvrdosti je štěrk používán k tryskání kovových konstrukcí i stavebních prvků. Křemenné štěrky jsou základní surovinou ve stavebnictví při výrobě cihel, betonových tvárnic či ve výrobě maltových, omítkových, nivelačních a také spárovacích směsí.

pdf
Křemenné moučky

Křemenné moučky

Vznikají po drcení a následném mletí křemenného písku na požadovanou hrubost. Jakost a především objemová jednorodost je zajištěna díky kvalitnímu a modernímu zařízení ve výrobě. Moučky jsou dodávány jako plnivo pro lepidla, tmely, pro výrobu interiérových či fasádních barev. Naše křemenné moučky se objevují v produkci porcelánu, sanitárních výrobků, keramických obkladů a glazur.

pdf
Sportovní písky

Sportovní písky

Kulatost a hladkost jednotlivých zrn jsou ideální pro výstavbu hřišť pro plážový volejbal, golfová hřiště, sportovní doskočiště, písky pro dětská hřiště, ale také pro pískování sportovních trávníků. Čistotu písků bez jílů charakterizuje jeho bílá barva, která dodává výše uvedenému účelu i estetický a dekorativní prvek.

pdf
Jiné křemenné produkty ...

Jiné křemenné produkty ...

Ve spolupráci s pískovnami Grudzeń Las jsme schopni připravit produkty dle specifických požadavků zákazníků.

 

"Naší snahou je uspokojit každého zákazníka,
a proto se neostýchejte nás oslovit i s velmi specifickými požadavky"