cert
Stavebnictví

Stavebnictví

Křemenné štěrky

Křemenné štěrky

Vysoká čistota křemenných štěrků Grudzeń Las předurčuje jejich použití při úpravě vody jak pitné, průmyslové, tak i k úpravě odpadních vod. Díky vysoké tvrdosti je štěrk používán k tryskání kovových konstrukcí i stavebních prvků. Křemenné štěrky jsou základní surovinou ve stavebnictví při výrobě cihel, betonových tvárnic či ve výrobě maltových, omítkových, nivelačních a také spárovacích směsí.

pdf
Vodní sklo sodné

Vodní sklo sodné

Jedná se o vodní roztok křemičitanu sodného, který se vyrábí z vysoce kvalitního křemenného písku Grudzeń Las za pomoci alkalických tavidel.
Vodní sklo charakterizuje modul, což je molární poměr SiO/ Na2O a pohybuje se v rozmezí 1,6 – 3,5.

Využívá se jako pojivo při výrobě pískových forem ve slévárnách, jako lepidlo v papírenském průmyslu nebo při čištění odpadních vod k odstraňování těžkých kovů. Další možnosti využití jsou ve stavebnictví, kdy se vodní sklo používá jako příměs do betonu. Tím se zkrátí jeho doba tuhnutí a nepropouští vodu.

pdf
Křemenné moučky

Křemenné moučky

Vznikají po drcení a následném mletí křemenného písku na požadovanou hrubost. Jakost a především objemová jednorodost je zajištěna díky kvalitnímu a modernímu zařízení ve výrobě. Moučky jsou dodávány jako plnivo pro lepidla, tmely, pro výrobu interiérových či fasádních barev. Naše křemenné moučky se objevují v produkci porcelánu, sanitárních výrobků, keramických obkladů a glazur.

pdf
Vodní sklo draselné

Vodní sklo draselné

Jedná se o vodní roztok křemičitanu draselného, který se vyrábí z vysoce kvalitního křemenného písku Grudzeń Las za pomoci alkalických tavidel.
Vodní sklo charakterizuje modul, což je molární poměr SiO2 / K2O a pohybuje se v rozmezí 2,6 – 3,2.

Využívá se k impregnaci dřeva, kamene a zdiva nebo k výrobě nátěrových hmot a tmelů ve stavebnictví. Křemičitany draselné mají také pozitivní vliv na fyziologii rostlin. Posilují buněčné stěny a vytváří ochrannou bariéru proti napadení choroboplodnými zárodky.

pdf
Laboratorní přístroje

Laboratorní přístroje

Laboratorní přístroje značky MULTISERW-MOREK jsou vyhledávány pro svoji tradici, kvalitu a spolehlivost. Společnost H-GLOST jako významný obchodní zástupce pro Českou a Slovenskou republiku zajišťuje kompletní dodávky celého sortimentu. Nejsme nejlepší na světě, a proto Vám, našim zákazníkům, rádi zajistíme všechny záruční i pozáruční opravy přímo u výrobce MULTISERW-MOREK, kde je zaručena originalita všech dílů, ale i aktualizace používaného softwaru.

V našich laboratořích v pískovnách Grudzeń Las i v laboratoři H-GLOST máme tyto přístroje sami nainstalovány a používáme je k naší spokojenosti. Proto nabízíme jen takové produkty, o kterých jsme z vlastní zkušenosti přesvědčeni, že mají vysokou kvalitu.

pdf
Jiné křemenné produkty ...

Jiné křemenné produkty ...

Ve spolupráci s pískovnami Grudzeń Las jsme schopni připravit produkty dle specifických požadavků zákazníků.