cert
 NEKŘEMENNÉ PRODUKTY

NEKŘEMENNÉPRODUKTY

Chromitový písek

Chromitový písek

Jedná se o žáruvzdorný materiál (vyšší než 1800 °C), který je díky své vysoké teplotní odolnosti určen pro tepelně exponovaná místa při výrobě odlitků nejen z oceli. Oproti křemennému písku se odlišuje vyšším ochlazovacím účinkem, odolností proti penetraci a menší tepelnou roztažností. Má však vyšší specifickou hmotnost. Nachází uplatnění ve sklářství k zabarvování skla a v keramice.

pdf
Dolomitové štěrky a moučky

Dolomitové štěrky a moučky

Dolomitové štěrky a moučky charakterizuje vysoký obsah CaMg(CO3)2 (min. 90 %) a malý obsah CaCO3 (jen max. 10 %), při nízkém obsahu Fe2O3. Dolomitové kamenivo je v Grudzeń Lase drceno a mleto na štěrky a moučky jednotlivých zrnitostí. Největšího uplatnění nachází ve sklářství, kde uhličitan vápenatý je používán jako stabilizátor, modifikuje viskozitu a zvyšuje trvanlivost skla. Další významnou oblastí je především stavebnictví.

pdf
Kaolin

Kaolin

Náš kaolin získáváme při mokrém očišťování křemenného pískovce od jílových složek při produkci křemenných písků. Následuje několika stupňový proces odvodňování v sedimentačních lázních a závěrečné lisování. Výsledkem jsou plásty kaolinu s vlhkostí do 25 %. Naší předností je barevná škála kaolinu od světlé béžové až po červené zbarvení. Je určen především pro oblast keramiky v produkci porcelánu, sanitárních výrobků, keramických obkladů a glazur.

pdf

 

"Naší snahou je uspokojit každého zákazníka,
a proto se neostýchejte nás oslovit i s velmi specifickými požadavky“