cert
Sklářství

Sklářství

Sklářské písky

Sklářské písky

U sklářských křemenných písků je vyžadována nejvyšší čistota, tedy obsah SiO2 min. 99,2 % a nízký obsah Fe2O3, Al2O3, TiO2. Tyto naše písky jsou dodávány světovým producentům okenního skla, k výrobě solárního skla a bezbarvého, obalového i technického skla. Z našich písků je také realizována výroba sklářského kmene pro následnou výrobu vodního skla. Neméně důležité uplatnění je ve stavebnictví k výrobě skelné vaty.

pdf
Dolomitové štěrky a moučky

Dolomitové štěrky a moučky

Dolomitové štěrky a moučky charakterizuje vysoký obsah CaMg(CO3)2 (min. 90 %) a malý obsah CaCO3 (jen max. 10 %), při nízkém obsahu Fe2O3. Dolomitové kamenivo je v Grudzeń Lase drceno a mleto na štěrky a moučky jednotlivých zrnitostí. Největšího uplatnění nachází ve sklářství, kde uhličitan vápenatý je používán jako stabilizátor, modifikuje viskozitu a zvyšuje trvanlivost skla. Další významnou oblastí je především stavebnictví.

pdf
Chromitový písek

Chromitový písek

Jedná se o žáruvzdorný materiál (vyšší než 1800 °C), který je díky své vysoké teplotní odolnosti určen pro tepelně exponovaná místa při výrobě odlitků nejen z oceli. Oproti křemennému písku se odlišuje vyšším ochlazovacím účinkem, odolností proti penetraci a menší tepelnou roztažností. Má však vyšší specifickou hmotnost. Nachází uplatnění i ve sklářství k zabarvování skla, tak i v keramice.

pdf
Laboratorní přístroje

Laboratorní přístroje

Laboratorní přístroje značky MULTISERW-MOREK jsou vyhledávány pro svoji tradici, kvalitu a spolehlivost. Společnost H-GLOST jako významný obchodní zástupce pro Českou a Slovenskou republiku zajišťuje kompletní dodávky celého sortimentu. Nejsme nejlepší na světě a proto Vám, našim zákazníkům, rádi zajistíme všechny záruční i pozáruční opravy přímo u výrobce MULTISERW-MOREK, kde je zaručena originalita všech dílů, ale i aktualizace používaného softwaru.

pdf